Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist


STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Přemýšlej

Tatínek David a maminka Marta jsou rozvedeni. Desetiletý Péťa a čtyřletá Hanička žijí s maminkou a s tatínkem se navštěvují. Možná něco takového znáte i vy.

Ahoj Marto, tady David. Rád bych se domluvil s Péťou, co budeme dělat o víkendu, jestli mám zaplatit ten pokoj na Šumavě, jak jsme o tom mluvili minule, že třeba rostou už houby. Můžeš ho zavolat k telefonu? Řekni mi také, prosím tě, jestli se Hanička už uzdravila a mohla by jet s námi.

 Dobrý den. To jsi zase ty ? Co prosím tě zase chceš, že pořád voláš ? Mluvit s Péťou ? Ale ten má teď hodně úkolů do školy, nemůžeš ho rušit. A bude obědvat a potom musí jít na kroužek a po něm se mnou k babičce, jako vždycky, to přece víš. Já nevím, jestli s tebou bude chtít mluvit, to víš, on je již velký a má svůj rozum, já mu do toho mluvit nemohu. Tak bude asi nejlepší, abys počkal do soboty. Hanička ještě kašle, to víš, když s tebou musí pořád někde chodit. Tak v sobotu, ano ? Na shledanou.

  Ano, pane soudče. Pořád slyším od bývalé manželky samé výmluvy. Už mnohokrát jsme měli s dětmi něco předem domluveného a ona jim na poslední chvíli zařídila jiný program. Nezbývá mi tedy nic jiného, než vás žádat, abyste můj styk s dětmi upravil pevně rozsudkem, který bude muset Marta respektovat. Vždyť já mám Haničku i Péťu pořád rád, i když s jejich matkou spolu žít nedokážeme.

To byl zase den. Ten váš táta mě pořád tahá po soudech, jenom mi chce ubližovat a vám taky. Vždyť on mi vás chce vzít, aby na vás nemusel platit. To byste chudáčci zkusili, bůh ví, jak by se o vás staral. Vždyť jen někde pořád lítá, ani uvařit by vám neuměl, to byste zažili. Já vás ale nedám.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.