Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist


STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

 

JUDr. Cyril SVOBODA

předseda petičního výboru

 

V Praze dne 18. října 1999

 

Č.j. 278/P/99-pv

Vážení pánové,

petiční výbor obdržel vaši petici, ve které nám předkládáte řadu připomínek k právě projednávanému zákonu o sociálně právní ochraně dětí. Byl jsem pověřen, abych vám na vaši petici odpověděl.

Především bych vám rád poděkoval za váš velký zájem o ochranu dětí a tento projednávaný zákon. Mohu vás ujistit, že návrhu zákona byla ze strany poslanců věnována skutečně velká pozornost a opakovaně jsme si k zákonu vyžadovali potřebné informace, jednali a naslouchali názorům např. na 6. konferenci o náhradní rodinné péči, která se letos v červnu uskutečnila v Olomouci.

Náš výbor společně s výborem pro sociální politiku a zdravotnictví uspořádal také společné zasedání. Jednání byli účastni zástupci různých nevládních organizací, odborníci a pracovníci z praxe, kteří mohli, a také tuto příležitost aktivně využili, vystoupit přímo na jednání se svými připomínkami k zákonu. Další odborníci přišli též na pokračování našeho jednání výboru o této věci a vyjadřovali se k jednotlivým ustanovením i v podrobné rozpravě k zákonu.

Jsem přesvědčen, že v tomto případě jak ministerstvo tak poslanci dali poměrně velkou možnost, aby se k návrhu zákona mohlo vyjádřit dostatek fundovaných lidí tak, aby konečné znění zákona co nejlépe řešilo danou oblast. Nyní bude záležet na poslancích, které, třeba i vámi předkládané návrhy, si osvojí a přednesou je v rámci tzv. druhého čtení zákona, jež by se mělo uskutečnit příští týden ve sněmovně.

Věřím, že je snahou všech, aby byl přijat dobrý zákon, který skutečně bude děti chránit a napomůže k zajištění jejich práv a oprávněných zájmů.

 

S pozdravem

JUDr. Cyril Svoboda

 

Sdružení pro ochranu práv

dětí, rodičů a prarodičů

 

Bítovská 9/1227

140 00 Praha 4

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.