Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist


STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

MINISTERSTVO VNITRA ČR

Ředitelka Odboru prevence kriminality Mgr.Jitka Gjuričová

VPraze dne 19.ledna 1999 Č.j.: OP-86/99

Vážený pane zmocněnče,

dne 15. ledna 1999 byl Odboru prevence kriminality prostřednictvim Odboru řízení a organizace MV postoupen dopis Vaseho sdružení obsahujicí materiál “Poďklady pro analýzu rovnosti žen a mužů a aspektů lidských práv problematiky maření výkonu úředního rozhodnuti o úpravě styku nezletílych dětí s rodičem, eventuálně s jinou oprávněnou osobou ".

Materiál obsahuje velmi závažné skutečností dokládající existenci vyznamných rezerv v oblasti skutečného vykonu soudních rozhodnutí ve vámi sledované oblasti. Je kvalitní analýzou současného stavu, který s sebou zjevně přináší řadu problematíckých skutečností v oblastí dodržování práv dětí a rodičů.

Je však nutné si uvědomit, že celá uvedená problematika je komplexni a disciplínámí a pokud se jí bude zabývat pouze jeden resort, a to resort z hlediska řešení oroblematíky poněkud okrajový, jako je Ministerstvo vnitra, pravděpodobně to nepovede ke kýženym vysledkům.

Doporučuji proto zaslat uvedeny materiál Zmocněnci pro lidská práva s návrhem na zařazení problému na program jednání Rady pro lidská práva.

S úctou

Mgr.Jitka Gjuričová

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.