Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Tak už je to tady!

Spravedlnost dětem

Zneužívání psychiatrie na základě § 12 zákona o sociálně-právní ochraně dětíUstanovení § 12 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, upravuje pravomoc okresních úřadů uložit rodičům povinnost využít pomoc odborného poradenského zařízení, pokud rodiče nezajistili dítěti odbornou pomoc, ačkoliv dítě takovou pomoc nezbytně potřebuje a okresní úřad takovou pomoc dítěti předtím doporučil. Již v průběhu přípravy tohoto zákona v roce 1999 jsme upozorňovali, že bude docházet ke zneužívání tohoto oprávnění v situacích bránění dítěti v porozvodovém styku s "druhým" rodičem, a to k zajišťování klientely pro různá "odborná zařízení" ne vždy dostatečně kvalitní úrovně a k další samoúčelné psychiatrizaci přirozených rodinných vztahů.

Tento předpoklad se naplnil. V nedávné době tuto praktiku opakovaně použil /a/sociální aparát Městské části Praha 4; zatím bezúspěšně.

Protože však zřejmě nejde jen o excesy ojedinělé, máte-li obdobnou zkušenost braňte se, ale dejte nám také vědět. Každý takový případ může posloužit ke zrušení uvedeného sporného ustanovení zákona.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.