Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

S milujícím tátou zachází justice hůře, než s odsouzenými zločinci!

Spravedlnost dětem

Nezletilé Martině Doležalové je dva a půl roku a se svým tátou Ing. Richardem Haklem z Trutnova se může vídat jen jednu hodinu za měsíc ve středisku RIAPS v Trutnově pod dozorem sociálních pracovnic a psychologů. Martina i její táta jsou normální psychicky i fyzicky zdraví lidé, jenom matka Martiny slečna Marcela Doležalová se nedokáže přiměřeně vyrovnat s přirozenou skutečností, že "její" dítě má také druhého rodiče. Nezletilá Martina nemůže a nesmí znát ani svou milující babičku. Rozsudek o uvedené úpravě styku Martiny s otcem vydala jménem Okresního soudu v Trutnově soudkyně Mgr. Miloslava Hofmanová a jeho absurdita vynikne tím více, srovná-li se se zákonným nárokem na setkání se svými blízkými v rozsahu 3 hodin měsíčně, který má v českém státě každý sebetěžší zločinec ve výkonu trestu odnětí svobody.

Odvolací jednání v této věci se koná ve čtvrtek dne 25. července 2002 ve 13.00 hodin u Krajského soudu v Hradci Králové, č. dv. 125, II. poschodí; jednání je veřejné, veřejnost vítána.

Téhož dne ve 12.00 hodin se před budovou Krajského soudu v Hradci Králové koná k této věci tisková konference sdružení Spravedlnost dětem.

V ČR se v podstatě každý člověk setkává s rozvodem a rozchodem svých rodičů nebo svým vlastním. Pomozte Martině a jejímu tátovi svou účastí na jednání odvolacího soudu; zítra může být stejná zvůle páchána také na vás a vašich dětech!

Podrobnosti o případu jsou uvedeny ve Zprávě o diskriminaci a porušování lidských práv č. 5 zde .

Reportáž ze soudního jednání na iDnes


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.