Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Bezpráví se zmírnilo, ale trvá dále - ledy se však pohnuly!

Spravedlnost dětem

Odvolací soud v Hradci Králové (složení senátu ze samých žen mimochodem v opatrovnických věcech nepochybně odporuje zásadám politické korektnosti i paritního zastoupení; uvidíme,co na to ombudsman) přisoudil sice Ing. Haklovi ke styku s dcerou dalších 12 hodin navíc - celkem tak "plných" 24 hodin ročně k výchově svého dítěte!!! - jeho rozhodnutí je však dalším výsměšným šklebem v pokřiveném zrcadle tzv. péče soudů o nezletilé děti. Blíže viz Zpráva o diskriminaci a porušování lidských práv č. 5. Přesto statečný zápas tohoto táty není marný a jistě se jednou i on bude moci se svým dítětem cítit jako svobodný člověk.

Významná je rovněž podpora a solidarita spoluobčanů, kterou Ing. Haklovi projevili, ať již na místě samém (židle pro veřejnost byly do jednací síně snášeny z celého justičního paláce), nebo dodatečně v médiích, jimž za korektní zpravodajství i komentáře patří také poděkování; veřejné mínění se tak jednoznačně postavilo na stranu práva proti bezpráví!

Dokonce i čerstvý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes 31. 7. 2002 otevřeně přiznal, že muži jsou ve výchově dětí diskriminováni! Ministr Škromach je tak první představitel státních struktur, který byl ochoten nazvat věci pravými jmény. Vaše občanská statečnost, pane ministře, je hodna chvály; doufejme, že Vám vydrží i na zlidštění orgánů tzv. sociálně-právní ochrany dětí, které Vám teď také patří.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.