Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Odvolací soud umožnil otci vídat dceru každé dva týdny

Deníky Morávia - základ, 31. 7. 2002

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové včera v odvolacím řízení umožnil dvaačtyřicetiletému Richardu Haklovi scházet se s dvouletou dcerou na hodinu každé dva týdny. Královéhradecký soud tím změnil verdikt soudu nižší instance v Trutnově, podle něhož se měl Hakl vídat s dcerou jen jednou měsíčně, tedy 12 hodin ročně. První dva měsíce se bude otec s dcerou vídat v trutnovském sociálním středisku za přítomnosti matky, sociální pracovnice a psychologa. Poté si může určit prostředí, kde se s dcerou sám setká.

Richard Hakl byl se včerejším rozsudkem viditelně spokojen. Přiznal, že jeho cílem je další zvýšení kontaktů s dcerou. " Chci se dostat k tomu, abych si svoji dceru mohl brát jednou za 14 dní na víkend, jak je to asi normální," dodal. Ačkoli rodiče matky, Přemysl a Dagmar Doležalovi, byli proti častějšímu kontaktu vnučky s otcem, vidí ve verdiktu krajského soudu možnost, jak dosud napjaté vztahy zlepšit.

Spor sledovali členové sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů Spravedlnost dětem. Původní rozhodnutí trutnovského soudu považoval šéf sdružení Luboš Patera za modelový případ státem řízené destrukce rodinných vztahů. Ze statistik sdružení vyplývá, že po rozvodu české soudy přiřknou dítě do péče matky v 92 procentech případů. V šesti procentech případů se o dítě stará otec, ostatní děti jsou svěřovány do péče například prarodičů nebo jiných lidí.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.