Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

A najednou to jde!, aneb: Pište svému ministrovi

Spravedlnost dětem

Jeden ze "Štrasburských kverulantů" se již se svým dítětem po dvou letech bezpráví stýká a stačilo málo: použití zákonných sankčních prostředků proti nezodpovědné matce. Příslušná soudkyně již ví, jak má poskytovat ochranu právům, k níž je povolána především, jak upravuje Ústava tohoto tzv. právního státu. Stalo se tak i přesto, že bývalý prezident Soudcovské unie a dosavadní předseda Obvodního soudu pro Prahu 10 JUDr. Jan Vyklický pro tisk uváděl, že "v Česku nemáme jasno, co to je právo rodiče" a že "nynější zákon o výkonu rozhodnutí v podstatě chrání ty, kdo rozsudky nerespektují, proti těmto lidem nemáme k dispozici žádné účinné sankce". Snad se tedy soudcovský prezident alespoň dodatečně dozví, k čemu si jej daňoví poplatníci vydržují.

Také ve věcech dalších stěžovatelů došlo k jednotlivým pozitivním posunům. Podrobnosti včetně fotografií "exekučně" proslaveného H. K. s tátou naleznete zde.

Nový ministr spravedlnosti JUDr. Karel Čermák při své nedávné instalaci do funkce sebevědomě prohlašoval, že při výhradách ke kvalitě práce českých soudů nelze opomíjet ani pohodlnost či neschopnost soudců. Tu je podle něj třeba napravovat výchovou a k ní patří i kárná řízení. Návrh na zahájení kárného řízení může ministr spravedlnosti podat proti kterémukoliv soudci. Pokud tedy považujete práci svých "zákonných" soudců za špatnou, pokud vám otevřeně škodí a úmyslně likvidují vaše rodinné vztahy s vlastním dítětem, napište svému ministrovi spravedlnosti a požadujte, ať svá silná slova podloží také statečným činem a kárným řízením přispěje k vychování neřádných soudců a soudkyň.

Ministr spravedlnosti JUDr. Karel Čermák má adresu Vyšehradská 16, 120 00 Praha 2, www.justice.cz


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.