Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Napraví Štrasburský soud české opatrovnické soudnictví?

Spravedlnost dětem

V létě loňského podala skupina českých otců žaloby proti českému státu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku spolu s výzvou, aby se k nim připojili další čeští rodiče, kteří jsou spolu se svými dětmi oběťmi úmyslné diskriminace a bezpráví ze strany českých soudů. Jistě i díky této aktivitě se podařilo vyvolat vlnu stížností k Evropskému soudu. Podle připravované vládní Zprávy o stavu lidských práv v ČR v roce 2003 bylo v roce 2003 podáno 874 žalob, což je oproti roku 2002 nárůst o 88 procent.

V těchto dnech někteří z uvedených žalobců obdrželi od Štrasburského soudu vyrozumění, že jejich stížnost bude projednána přednostně.

Zdá se, že soudci Evropského soudu pro lidská práva vnímají stížnosti na protiotcovské a protimužské diskriminační praktiky českých státních struktur vážně. Tato skutečnost je o to významnější, že vyšly najevo i podezřelé praktiky českého personálu u Štrasburského soudu, které vzbuzují podezření, že stížnostmi českých občanů je tímto personálem neoprávněně manipulováno tak, aby se vůbec k soudcům nedostaly a jejich projednání bylo odmítnuto bez vědomí příslušných soudců. Uvedené praktiky jsou systematicky monitorovány sdružením Štrasburský výbor - viz www.night.cz.

Žaloby českých otců jsou zveřejněny zde.

Další vlnu stížností českých rodičů k Evropskému soudu pro lidská práva sdružení Spravedlnost dětem připravuje. Pokud se i vás diskriminace v rodinných vztazích týká, ozvěte se. Vzory žalob naleznete zde. Katastrofální stav českého opatrovnického soudnictví je možné zlepšit jen trvalým tlakem sebevědomých občanů!

Tiskové komentáře:
Evropský soud projedná podněty českých otců přednostně, www.idnes.cz, 24.03.2004
Štrasburk dal lekci české justici, www.idnes.cz, 24.03.2004
Otcové žalují Česko ve Štrasburku, www.idnes.cz, 06.08.2003
Soudci berou, zdá se, stížnosti proti diskriminaci vážně, Britské listy, 24. 3. 2004
Čeští otcové uspěli v prvním boji o děti ve Štrasburku, www.novinky.cz, 24. 3. 2004


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.