Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Čeští otcové žalují stát k evropskému soudu

www.danas.co.yu

Bývalé manželky ignorují rozsudky

7.8.2003, http://www.danas.co.yu/20030807/evropa1.html

Praha - Český stát se kvůli lajdáctví a pomalostí svých soudu opět ocitl před Evropským soudem pro lidská práva v Štrasburku, jelikož ho žalují rozvedení otcové a vyžadují odškodné 1.000 Euro za každý měsíc, kdy nemohli vídat své děti.

Pětice otců ze sdružení "Spravedlnost dětem" se obrátila na soud v Štrasburku jako poslední instanci, jelikož někteří z nich nemohou vídat své syny nebo dcery, i přesto že mají pravomocná soudní rozhodnutí, aby se jim to umožnilo. Luboš Patera takto bojuje za právo aby viděl svého syna již 12 let, bývalá manželka soudní rozhodnutí jednoduše ignoruje, a české úřady i přes obžaloby Paterové sedí se skříženýma rukama. Patera od státu žádá odškodné 148.000 Euro. Čeští soudci uvítali tyto kroky otců, jelikož očekávají, že by jejich úspěch ve Štrasburku mohl donutit parlament, aby do zákona vnesl sankce pro nedodržení soudních rozhodnutí, namísto dosavadních minimálních finančních pokut, které většina rodičů ignoruje. Český stát v poslední době ztrácí spor za sporem u Štrasburského soudu. Nedávno zaplatil odškodné více jak 10.000 Euro ženě, které soudy nedokázali ukončit rozdělení majetku po rozvodu ani za 14 let, a taktéž i 30.000 Euro romské rodině, kterou město Ústí n/L. vystěhovalo na Slovensko, a když se vrátili, městské úřady je nechtěli pustit zpět do bytu.

Beta

Češki očevi tuže državu evropskom sudu

Bivše supruge ignorišu presude

Prag - Češka država se zbog aljkavosti i sporosti svojih sudova ponovo našla pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu jer je tuže razvedeni očevi i traže odštetu od 1.000 evra za svakih mesec dana tokom kojih nisu mogli da viđaju svoju decu. Petorica očeva iz udruženja "Pravda za decu" obratili su se sudu u Strazburu kao poslednjoj instanci, jer neki od njih više od deset godina ne mogu da vide svoje sinove ili ćerke, iako imaju pravosnažnu sudsku odluku da im se to omogući. Luboš Patera se tako bori za pravo da vidi svog sina već 12 godina, bivša supruga sudsku odluku jednostavno ignoriše, a češki organi uprkos Paterinim žalbama sede skrštenih ruku. Patera od države traži odštetu od 148.000 evra. Češke sudije su potez očeva pozdravile, jer očekuju da bi njihov uspeh u Strazburu mogao da natera parlament da u zakone unese sankcije za nepoštovanje sudskih odluka, umesto dosadašnjih minimalnih finansijskih kazni koje većina roditelja ionako ignoriše. Češka država u poslednje vreme gubi spor za sporom pred sudom u Strazburu. Nedavno je platila odštetu od više od 10.000 evra ženi kojoj sudovi nisu uspeli da okončaju podelu imovine nakon razvoda ni za 14 godina, a takođe i 30.000 evra romskoj porodici koju je grad Usti na Labem iselio u Slovačku, a kada su se vratili, gradske vlasti nisu htele da ih puste natrag u stan.

Beta


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.