Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Od sociálních vražd je ke skutečným blízko

Luboš Patera

Diskutujte na iDnes

Děti vraždí a leckdo se diví. Připravuje se snížení věku trestní odpovědnosti a policejní ostraha výchovných ústavů, někdo si vzpomíná i na výchovu v rodinách. A co na to propagátoři dětských práv? Ti, kteří ve svých miliónových reklamních kampaních a "vzdělávacích" programech dětem (a ostatním lidem) vtloukají do hlavy, co všechno mohou. Stačí přeci, když dítě vysloví svůj názor, a může se lehce zbavit i svého táty při rozvodu rodičů. Třeba toho, který byl přísný a vše dítěti netoleroval, jako jeho matka, kterou rozvodová soudkyně z "biologických" důvodů a především v zájmu zachování paradigma rozvodového systému preferuje.

S rozvodem rodičů se každoročně setkává přibližně třicet tisích českých dětí a absolutní většina z nich (až 92 procent) je svěřena do výchovy matkám; také dětský vrah z Kladenska žil podle zveřejněných informací jen s matkou. Podle seriozních odborných odhadů (výzkumy na toto tabuizované téma se neprovádí) je až sedm tisíc dětí ročně při rozvodu a po něm popouzeno proti svým tátům. Je v nich cíleně pěstována nenávist, kterou potom soudkyně považují jménem republiky za "vlastní svobodně projevený názor dítěte", na nějž "musí brát zřetel". Tisíce dětí tedy chladnokrevně zavrhují své táty a státní struktury tento společenský mor tolerují. Kromě soudů ještě sociální pracovnice a také policie. I policejní prezident, který z televizní obrazovky volá po lepší výchově v rodinách, by se totiž měl zamyslet nad podílem svých orgánů, které systematicky nestíhají trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, pokud jej - standardně - páchají matky nezletilých dětí ignorující rozsudky o porozvodovém styku dětí s otci.

Významný vliv kvalitních otců ve výchově svých dětí, a to i po rozvodu, je trvalou a základní civilizační hodnotou vycházející z lidské přirozenosti. V atmosféře programové devalvace a degradace otcovství ze strany státních struktur a nepřiměřeného vyzdvihování práv dětí bez dostatečné /sebe/reflexe ovšem jsou (a budou!) vraždy dětmi páchané jenom zákonitým průvodním jevem.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.