Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Tisková konference v Ústí nad Labem, 26.8.2004

Ústecký deník, 27. 8. 2004

Otcové protestovali proti zločinům v české justici

Ústí nad Labem - Čtyři otcové s transparentem s nápisem Spravedlnost dětem včera protestovali před budovou krajského soudu. Vystoupili proti údajné zločinnosti a protizákonnosti v práci některých ústeckých soudců, státních zástupců a policistů. Proti třinácti z nich byl podán podnět k trestnímu stíhání. Otcové si stěžovali na pomalost při vyřizování jejich sporů o děti a nespravedlnost při přidělování dětí do péče.

Desítky podnětů podal Luboš Patera, jeden z protestujících otců a též zmocněnec sdružení Spravedlnost dětem. Týkají se advokátky Marty Čihákové, státních zástupkyň Evy Vašíčkové, Marie Káňové a Ladislavy Bendové a soudců Ladislavy Hejdukové, Ladislavy Chládkové a Ondřeje Peřicha. Dále ze spáchání trestného činu zločinného spolčení, braní úplatků a zneužívání pravomoci Patera podezřívá dva vyšetřovatele a čtyři policisty. Také kvůli nim se prý soudí už 13,5 roku o syna. … Podle něho má spor širší souvislosti. Advokátka manželky Radky Paterové Marta Čiháková, obviněná za nesrovnalosti v konkurzu spojeném s kauzou ústeckého soudce Jiřího Berky, je prý důkazem, že zločinné spolčení okolo Berky přesahuje bežné případy a zasahuje také do jeho sporu. …..

Právo, 27. 8. 2004

České noviny - zpravodajství ČTK, 27. 8. 2004Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.