Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Tak už je to tady?

Spravedlnost dětem

Zdá se, že nedávné široce publikované rozhodnutí Ústavního soudu by mohlo představovat impuls k tolik potřebnému obratu soudních a sociálních struktur při posuzování významu otcovské výchovy dětí po rozvodu a rozchodu rodičů. Jistě nešlo o nějaké náhlé osvícení ústavních soudců, ale o pragmatickou reakci na stupňující se tlak českých tátů a dalších občanů, kteří jsou stále schopni vnímat výkon práva v rodinných věcech především zdravým rozumem. Nutno dodat, že rozhodující se jeví zejména množství oprávněných žalob u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku - tedy (tradiční) ostuda mezinárodní.

Do této "změny poměrů" zapadá i rázný zákrok ministra spravedlnosti proti předsedkyni Okresního soudu Praha Západ JUDr. Drahokoupilové, kterou odvolal z funkce a poslal sloužit občanům k chomutovskému soudu právě z důvodu mnohaletého pohrdání právem a soudními rozhodnutími ve zcela konkrétní opatrovnické věci. A také současná rezignace další opatrovnické soudkyně Vondráčkové z Okresního soudu v Ústí nad Labem, které hrozil kárný postih, je známkou, že respekt soudních struktur ke spoluobčanům lze občanskými aktivitami vynutit.

Zvrácený rozvodový systém je však zatvrzelý a zákeřný i nadále a obětí v podobě zmařených rodinných vztahů se jen tak nevzdá. Pokud ale víme co chceme, umíme potřeby svých dětí a nás samých popsat, vytrvejme, protože jedině tak můžeme sobě a svým dětem svět zlidštit.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.