Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

ZASTAVTE PROTIOTCOVSKÝ TEROR!

PETICE

Od roku 2003 podávají otcové nezletilých dětí proti českému státu žaloby k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Žaloby první vlny Štrasburský soud vesměs přijal k přednostnímu projednání, což v historii tohoto soudu nemá obdoby. V současnosti Soud již vydal několik zatímních rozhodnutí. Ačkoliv Štrasburský soud některé části stížností prohlásil za nepřijatelné, v částech týkajících se respektování práva na rodinný život a nepřiměřené délky řízení, dává stěžovatelům Ing. Jiřímu Fialovi, Václavu Křížovi, Ing. Nenadu Pedovičovi a Luboši Paterovi za pravdu. Věci budou proto Evropským soudem pro lidská práva projednány; ústní jednání ve věci Ing. Pedoviče se bude ve Štrasburku konat 14. března 2006.

Ačkoliv bezprostředně po první vlně otcovských žalob se krátce zdálo, že příslušné české soudy začnou prosazovat právo, posléze se velice rychle vystupňovalo další bezpráví. Jednotliví stěžovatelé jsou účelově kriminalizováni a různě perzekuováni i ekonomicky likvidováni. Státní struktury českého "právního" státu neskrývají svou protiotcovskou nenávist, zaměřenou nejen na konkrétní stěžovatele, ale na všechny táty, kteří si nechtějí nechat zlikvidovat rodinné vztahy se svými dětmi. K protiotcovské hysterii je zneužíváno i kampaní na propagaci tzv. domácího násilí.

Zločinné praktiky použila také liberecká státní policie proti Ing. Jaroslavu Hořákovi z Jílového u Liberce. Dne 7. prosince, právě v den, kdy Poslanecká sněmovna schválila sérii zákonů k tzv. domácímu násilí, liberecká policie předvedla, jak budou represivní struktury zneužívány při rozvodech a sporech rodičů o výchovu dětí. Pan Hořák byl ve svém domě policií obklíčen a osm hodin obléhán jen proto, že v tu dobu jako řádný otec pečoval o svého nemocného synka. Policie do domu vtrhla, poničila dvoje vchodové dveře a dítě odvlekla, aniž by přitom existovalo jakékoliv soudní rozhodnutí, které by odnětí dítěte z péče jeho otce nařizovalo. Pan Ing. Jaroslav Hořák byl zatčen, účelově obviněn z trestné činnosti a dokonce několik dnů internován v psychiatrické léčebně.

Podle Ústavy je tento tzv. právní stát údajně založen na úctě k právům a svobodám každého člověka a občana, ve veřejném zájmu proto žádáme

ministra vnitra, nejvyšší státní zástupkyni, policejního prezidenta a veřejného ochránce práv, aby v rámci svých kompetencí a zákonných povinností důkladně prověřili postup okresního ředitele Policie ČR v Liberci Miroslava Dvořáka a dalších policejních orgánů, které vykonaly teroristické přepadení Ing. Jaroslava Hořáka a nesou za ně odpovědnost, a činnost Okresního státního zastupitelství v Liberci při dozorování tohoto teroristického přepadení;

Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, aby na teroristické přepadení Ing. Jaroslava Hořáka zaměřila pozornost v souvislosti s dalším projednáváním návrhů novel zákonů k tzv. domácímu násilí.

Luboš Patera, zmocněnec sdružení Spravedlnost dětem Bítovská 9/1227 140 00 Praha 4, www.iustin.cz

Ing. Jiří Fiala, mluvčí sdružení K 213 289 35 Košík 91, www.k213.cz

Petiční výbor určuje, že jej ve styku se státními orgány bude zastupovat pan Luboš Patera.

V Liberci dne 17. února 2006


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.