Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Další úspěšné žaloby ve Štrasburku!

Spravedlnost dětem

TISKOVÁ ZPRÁVA

Další dva čeští otcové uspěli u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Panu Oldřichu Mezlovi a panu Václavu Křížovi český stát porušil právo na rodinný život a právo na spravedlivý proces. Za nezákonnosti a právní zvůli českých soudců a soudkyň a dalších představitelů státních struktur zaplatí daňoví poplatníci každému stěžovateli více než 10 000 EUR. Štrasburský soud o tom rozhodl 9. ledna 2007.

Oba případy jsou shodné a totožné s tisíci případy dalšími: Mnohaletý výsměch "ochránců" zákonnosti právům plnoprávných občanů a úmyslná devastace jejich rodinných vztahů s dětmi. Také "úspěchy" tohoto patologického přístupu jsou stejné: psychicky, sociálně a morálně zdevastované děti.

Podle Ústavy je Česká republika údajně právním státem založeným na úctě k právům a svobodám každého člověka a občana. V tzv. opatrovnických věcech však české soudy dokazují, že před ochranou nejzákladnějších práv a lidské přirozenosti upřednostňují rozklad společnosti. Šíření protispolečenské patologie a destrukce rodinných vztahů i základních lidských hodnot je setrvalou státní doktrínou.

Oběma úspěšným stěžovatelům blahopřejeme a vyzýváme další otce i matky, kterým není lhostejný osud svých dětí i stav světa kolem nás, aby se na Evropský soud pro lidská práva obrátili také. Čím více těchto žalob proti českému státu bude, tím dříve jeho struktury donutíme, aby občanům sloužily, jak jim ukládá Ústava a další právní předpisy.

Vzory žalob jsou zde.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.