Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Ke společenské nebezpečnosti tr. činu maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 3 tr. zákona

z obžaloby Okresního státního zastupitelství Praha východ č. j. ZT 345/2005-35 ze dne 27. 1. 2006

"Jednou z možností, jak zabránit vzniku, resp. dlouhodobému rozvíjení takových situací a popsaným následkům, je právě důrazný postih toho rodiče, který rozhodnutím soudu o styku druhého rodiče s nezletilým dítětem pohrdá a nerespektuje je, a to nejprve opatrovnickým soudem v souladu s občanským soudním řádem, a je-li to bezvýsledné, pak i prostředky trestního práva. V opačném případě, nebude-li výkon soudních rozhodnutí náležitě prosazován, by totiž pachatel, nezletilé dítě i širší veřejnost mohli nabýt dojmu, že takové jednání je dovoleno, a že soudů, jejich rozhodnutí a konec-konců zákonů vůbec není třeba dbát. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu takových případů jde o rozsahem nezanedbatelnou a svými důsledky společensky nebezpečnou, specifickou formu kriminality, která může mít dopad i na mezinárodní prestiž státu, protože postižení rodiče (převážně otcové nezletilých dětí, jimž je upíráno právo na styk s nimi) se obracejí na Evropský soud pro lidská práva."

z obžaloby Okresního státního zastupitelství Praha východ č. j. ZT 345/2005-35 ze dne 27. 1. 2006 v trestní věci obžalované MUDr. R. P. pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 3 trestního zákona


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.