Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Causa Terezka - pište svému ministrovi i vy

Spravedlnost dětem


Vážený pan
RNDr. Petr Nečas
ministr práce a sociáních věcí
Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2
posta@mpsv.cz

na vědomí: Česká tisková kancelář a další sdělovací prostředky
ctk@mail.cz; ctk@mail.ctk.cz; info@czech-tv.cz; redakce@novinky.cz; ihned@ihned.cz; inazory@idnes.cz; internet@lidovky.cz; mfdnes@mfdnes.cz; redakce@pravo.cz; info@aktualne.cz

Vážený pane ministře,

při hlubším zamyšlení nad případem umístění nezletilé Terezy S. nejdříve do Motolské nemocnice a posléze do Olivovy dětské léčebny v Říčanech a při oproštění se od uměle vyvolané hysterie je zřejmé, že i doba nazrála pro vytvoření Reintegračního centra, které by napomáhalo obnově násilně likvidovaných rodinných vztahů mezi silně popouzenými a manipulovanými dětmi proti jednomu rodiči.

Vláda České republiky již 10. listopadu 2004 v usnesení č. 1108 požadovala, aby Ministerstvo práce a sociálních věcí zaměřilo pozornost mimo jiné na podporu zřizování a fungování specializovaných pracovišť pro diagnostiku a terapii dětí (rodin) se syndromem zavrženého rodiče - to se však dosud nestalo.

Popis, jak by Reintegrační centrum mělo vypadat a jaké podmínky pro terapii syndromu zavrženého rodiče by měly být zajištěny, je veřejně dostupný na stránkách sdružení Spravedlnost dětem www.iustin.cz (http://www.iustin.cz/art.asp?art=258). Z popisu je pak zřejmé, že nemá jít o žádný "blázinec", ale spíše o zařízení typu rodinného penzionu, kde odcizené dítě, a zavržený rodič společně pobývají, pracují, připravují jídlo, hrají hry a sportují tak, aby i tímto svým charakterem a s podporou kvalifikované terapie přispívalo k obnovení normálních vztahů mezi dětmi a "zavrženým" rodičem.

Nejde jen o zavrhované otce - pokud rozvodový průmysl masivně likviduje rodinné vztahy mezi dětmi a jejich otci, zákonitě se stejná patologie začne dotýkat i vztahů mezi dětmi a matkami, takže i počet zavržených matek utěšeně narůstá!

Vážený pane ministře, Vámi řízené ministerstvo pumpuje každým rokem desítky miliónů korun do občanského sdružení Fond ohrožených dětí, v jehož aktivitách na druhé straně pravidelně shledává ohrožování dětí a porušování zákonů i práv občanů. Pokud byste tedy tyto sociální dávky Marii Vodičkové alespoň trochu omezil, tak by Ministerstvo práce a sociálních věcí za ušetřených několik miliónů mohlo Reintegrační centrum snadno zřídit.

S pozdravem

jméno, podpis, adresa

datum


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.