Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Otevřený dopis ministryni Džamile Stehlíkové - pište ministryni i vy

Spravedlnost dětem

Vážená paní
MUDr. Džamila Stehlíková
ministryně vlády České trepubliky pro lidská práva

na vědomí: vláda ČR a sdělovací prostředky

dzamila.stehlikova@zeleni.cz; stehlikova.dzamila@vlada.cz; posta@vlada.cz; edesk@vlada.cz; mirek.topolanek@ods.cz; ochvat.radim@vlada.cz; hnykova.dana@vlada.cz; berkova.jitka@vlada.cz; koranda.miroslav@vlada.cz; hulkova.romana@vlada.cz; barsova.andrea@vlada.cz;

Vážená paní ministryně pro lidská práva,

podle Vašeho zveřejněného vyjádření (např. http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=491980#forum) chcete prosazovat, aby děti od 14 let rozhodovaly o tom, kterému rodiči budou soudem svěřeny do výchovy a zda se s druhým rodičem budou stýkat, nebo nebudou. Obávám se, že ač jste ministryní pro lidská práva, toto Vaše veřejné vyjádření prokazuje, že popíráte ústavně zaručené základní lidské právo každého rodiče na výchovu svého dítěte, které je pro každého (tedy i pro státní struktury) závazně upraveno ustanovením článku 32 odst. 4 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky. Toto ústavně zaručené základní lidské právo může být omezeno - nikoliv zrušeno - pouze rozhodnutím soudu a na základě zákona, a to tak, aby zůstala zachována podstata tohoto práva a jeho smysl, jak stejně pro každého závazně upravuje článek 6 Listiny základních práv a svobod.

Výkon ústavně zaručeného práva každého rodiče na výchovu svého dítěte není, nemůže a v právním státě nesmí být podmiňován jakýmkoliv "názorem" dítěte, které je právě ve sporech o jeho výchovu a styk s ním často manipulováno a popouzeno proti jednomu z rodičů. Tento stav je Vám zcela jistě dobře znám, ať již jako psychiatričce, rozvedené ženě, nebo ministryni, která se osobně vkládala do "causy Terezka". Stejně tak je Vám jistě známo, že až na výjimky jsou to právě rozvádějící se ženy (podávají většinu návrhů na rozvod), které v dětech systematicky nenávist proti jejich tátům pěstují.

Obdobně je zřejmé, že nechápete ani smysl reintegračních center, která nejsou určena pro "dozorování" styku dětí s jejich rodiči (v praxi s otci) jako další překážka v rozvíjení přirozených rodinných vztahů, ale právě k obnově těchto vztahů a k eliminaci výchovné patologie (v praxi převážně popouzejících matek).

Zamyslete se laskavě, zda by Vám nepřipadalo absurdní, aby čtrnáctileté děti rozhodovaly o tom, zda se podrobí do patnácti let povinné školní docházce, tedy o tom, zda budou chodit do školy, zde budou respektovat příkazy učitelek, psát domácí úkoly, a podobně. Stejně demagogicky by bylo možné totiž také prosazovat, aby děti od čtrnácti let svým "názorem" rozhodovaly o politické reprezentaci, nebo o platech ministryň a jejich náplni práce.

Vaše veřejné výroky tedy kromě pozoruhodného přístupu k základním lidským právům nasvědčují tomu, že jste se otevřeně připojila ke kampaním militantních feministek, které si za peníze z veřejných rozpočtů učinily z rozvracení rodinných vztahů skvělý kšeft.

K odstoupení Vás nevyzývám, protože něco takového se očekávat nedá. Snad jen Vám doporučuji, abyste se držela více zdravého rozumu a lidské přirozenosti, s nimiž právní předpisy dosud ještě převážně v rozporu nejsou.

Dnes horujete pro to, aby děti ze svého života odstraňovaly své rodiče, budete zítra "lidskoprávně" prosazovat, aby děti své rodiče posílaly na euthanázii?!!!

Luboš Patera
zmocněnec sdružení Spravedlnost dětem
info@iustin.cz, www.iustin.cz
tel.: 603 72 99 61

23. srpna 2007


Další korespondence:

----- Original Message -----
From: Luboš Patera
To: dzamila.stehlikova@zeleni.cz ; edesk@vlada.cz ; posta@vlada.cz ; stehlikova.dzamila@vlada.cz ; barsova.andrea@vlada.cz ; hulkova.romana@vlada.cz ; koranda.miroslav@vlada.cz ; berkova.jitka@vlada.cz ; hnykova.dana@vlada.cz ; mirek.topolanek@ods.cz ; ochvat.radim@vlada.cz
Sent: Monday, October 29, 2007 11:42 AM
Subject: podruhé - Ministryně Džamila Stehlíková - otevřený dopis

Vážená paní

MUDr. Džamila Stehlíková

ministryně vlády České republiky pro lidská práva

-------------------------------------------------

Vážená paní ministryně,

ve čtvrtek 18. října 2007 jsem Vás po zasedání Komise pro rovné příležitosti Poslanecké sněmovny oslovil s otázkou, zda mi odpovíte na můj níže uvedený dopis z 23. srpna tohoto roku. Vy jste mi v přítomnosti svého asistenta pana Korandy sdělila, že návrh, aby děti od 14 let rozhodovaly o tom, kdo je bude vychovávat, nebyl Váš, ale údajně vládního Výboru pro práva dětí. Nyní se ovšem opět objevila informace, že je to návrh Váš, jak je uvedeno v článku Právo dítěte na oba rodiče není povinnost, Haló noviny 26. října 2007 http://www.halonoviny.cz/index.php?id=49947. Cituji: "Od věci by třeba nebylo to, co navrhují například organizace Liga lidských práv, proFem, ale i koalice organizací proti domácímu násilí Koordona, ministryně Džamila Stehlíková (SZ) či poslankyně Anna Čurdová (ČSSD) - že by byl pro soudy při po rozvodových řízeních závazný názor dítěte od určitého věku - 12 nebo 14 let."

Jak to tedy je, vážená paní ministryně? Je to názor Váš, nebo Vám jej vkládají do úst feministické bojovnice za rozvraty rodinných vztahů? A mohla byste mi laskavě odpovědět jako státní úřednice daňovému poplatníkovi? Nebo mám o odpověď požádat předsedu vlády, jejímž jménem své veřejné výroky také činíte?

S pozdravem

Luboš Patera

----- Original Message -----
From: Džamila Stehlíková
To: Luboš Patera
Sent: Monday, October 29, 2007 9:29 PM
Subject: Re: podruhé - Ministryně Džamila Stehlíková - otevřený dopis

Vazeny pane Patera,

mate pravdu v tom, ze nevladky chteji dat hranici na 12 let, ja jsem mluvila o mekci variante 14 let. Omlouvam se, neni to nazor Vyboru, ale nevladek, konkretne tusim Kordony. Pokud chcete vedet, pane Patera, muj opravdovy nazor, neni v tuto chvili na tyto navrhy ani prostor, ani politicka vule. Nic na tom nemeni, jestli tento napad pochazi od Vyboru ci od nevladni organizace! Ale tento muj nazor jsem Vam sdelila pri nasem osobnim setkani - a na tomto svem nazoru trvam.

Jeste jednou se omlouvam za chybne uvedeni zdroje napadu, doufam toto staci i jako odpoved na Vas dopis, pokud to nestaci, prosim o listinne zaslani tohoto dopisu jeste jednou k vypracovani listinne odpovedi.

S pozdravem

Stehlikova

P.S. Odkazujete na clanek v Halo novinach, nemuzete mi ten clanek poslat? Dekuji

----- Original Message -----
From: Luboš Patera
To: Džamila Stehlíková
Sent: Tuesday, October 30, 2007 6:52 AM
Subject: Re: podruhé - Ministryně Džamila Stehlíková - otevřený dopis

Děkuji za odpověď, odkaz na článek je níže v textu.

Luboš Patera


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.