Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Únos dítěte ve státní režii I.

Spravedlnost dětem

Spravedlnost dětem - sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů
si Vás dovoluje pozvat na

tiskovou konferenci k mezinárodnímu únosu syna pana Miloše Zedníka

Datum konání: pondělí 16. února 2009 v 10.00 hodin

Místo konání: Vestibul Ministerstva práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2

Pan Miloš Zedník je otcem šestiletého syna, který byl před rokem svou matkou - českou občankou - bez vědomí a souhlasu otce odvlečen do Spojených států amerických. Pan Zedník se bezprostředně poté obrátil na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí se žádostí, aby tento úřad ve spolupráci s totožným úřadem USA zajistil návrat dítěte do země obvyklého pobytu, tedy do ČR, kde pan Zedník zároveň zahájil soudní řízení o změnu výchovy.

Podle požadavků Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí pan Zedník dodal potřebné dokumenty a zajistil i úřední překlady některých z nich v částce přibližně 17 tisíc korun. Od samého počátku také požaduje, aby Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí zprostředkoval jím "opatrovanému" dítěti alespoň možnost se svým tátou telefonovat prostřednictvím Skypu či jiné internetové telefonie. Dnes, po roce, je ovšem zřejmé, že zmíněný úřad a další státní orgány panu Zedníkovi v ničem nepomohly, své povinnosti vůči němu a jeho dítěti zcela ignorují a sabotují!

Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí za jeden celý rok neodeslal do Spojených států žádný oficiální dopis s požadavkem zahájení řízení o návratu dítěte u amerického soudu, americkému orgánu nezaslal ani požadované fotografie dítěte - spis Úřadu obsahuje jen několik faxů(!), přičemž faxem byly zasílány i požadované barevné fotografie dítěte(!). Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí za jeden celý rok ani neověřil, kde skutečně syn pana Zedníka žije, v jakých bytových a sociálních poměrech, jaký je jeho zdravotní stav a zda plní povinnou školní docházku a je vyučován v mateřském jazyce, ačkoliv tyto základní informace o svém dítěti pan Zedník opakovaně vyžadoval.

V říjnu 2008 podal pan Zedník oficiální stížnost na nečinnost Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Ministerstvu práce a sociálních věcí a osobně o své věci jednal s náměstkem Mariánem Hoškem. Opět bezvýsledně. Za čtyři další měsíce ministerstvo jeho stížnost ani nevyřídilo a posledním úkonem Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí je dotaz, zda by si pan Zedník chtěl se svým synem telefonovat(!).

Státní orgány, vydržované daňovými poplatníky ke službě občanům, tedy pro pana Zedníka a jeho syna za jeden celý rok neudělaly nic dobrého a ještě si z něho dělají blázny. Pan Zedník se proto již obrací na sdělovací prostředky a veřejnost. Na tiskové konferenci budou zveřejněny další podrobnosti a jména všech zaiteresovaných nehodných státních úředníků a úřednic, včetně trestního oznámení, které pan Zedník již podal.

Protože se nelze vyhnout srovnání s nedávným odškodňováním v cause zaměněných dětí v Třebíči, pan Zedník požádal také Ministerstvo práce a sociálních věcí o náhradu škody, způsobené jemu a jeho dítěti nesprávným úřdním postupem.

Budou také oni odškodňováni miliónovými částkami? Jsou české státní orgány schopné alespoň formálně administrativně komunikovat s orgány Spojených států amerických? Převládá v "mezinárodněprávní ochraně dětí" na český způsob tupá byrokracie a chaos, nebo je možné ji vykonávat i s trochou zdravého rozumu? Na tyto otázky by měla dát odpověď i tisková konference, na níž je pozván náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek. Přijďte se jej zeptat i Vy.

Máte-li vlastní zkušenosti s činností Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, přijďte se o ně podělit.

Podpořte svou účastí dobrou věc, zítra může být stejné bezpráví pácháno na vás.


Reportáž z tiskové konference


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.