Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Karlovarský den pro střídavou péči

Spravedlnost dětem

Spravedlnost dětem - sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů
a Aliance pro děti a rodiče

si Vás dovolují pozvat na

Karlovarský den pro střídavou péči

Další propagační akce na podporu střídavé péče o děti po rozvodu a rozchodu rodičů se bude konat ve středu 16. června 2010 v Karlových Varech v ul. T. G. Masaryka (naproti kinu ČAS).

Střídavá péče dětem zachovává oba rodiče a oběma rodičům umožňuje své děti skutečně vychovávat, nejen se s nimi navštěvovat; vyrovnává společensky nežádoucí absenci otců v porozvodové výchově a podporuje rovnost mužů a žen. Střídavá péče vede rodiče k větší zodpovědnosti za vývoj dětí, vyrovnává mocenské postavení rodičů v porozvodové výchově a tím předchází konfliktům. Střídavá péče přináší dětem lásku více lidí! V zahraničí jde o osvědčenou formu porozvodové výchovy.

Navštivte informační stánek, který bude v provozu od 10 do 17 hodin. Můžete získat důležité informace i pro řešení vašich rodinných vztahů a podepsat petici na podporu střídavé péče. Každý podpis je důležitý: Petici během předchozích dnů pro střídavou péči podepsalo 2 376 občanů, z toho 1 348 žen! Na základě takto projevené vůle občanek a občanů již i Ministerstvo práce a sociálních věcí deklaruje úsilí o podporu využívání institutu společné a střídavé výchovy dětí.

Od 17.45 hodin program pokračuje veřejnou projekcí filmového dokumentu „Střídavka“ spolu s besedou. Účinkují Barbora Srncová, Petr Rajchert, Dergamovi, Milfaitovi, Havelkovi, Kroupovi, Bíbovi, Komárkovi, Silvano Pedretti. Režie Luboš Patera. Koná se v kině ČAS, ul. T. G. Masaryka 3, Karlovy Vary.

Místo informačního stánku na mapě:

Střídavka je moderní!

"Nikdy není dost lidí, kteří vás mají rádi"
herečka Barbora Srncová ve filmu "Střídavka"

"Ve střídavé výchově já vidím budoucnost." ... "Je třeba masivně podporovat střídavou výchovu oběma rodiči."
bývalý prezident Soudcovské unie JUDr. Jaromír Jirsa

"V soudní judikatuře přetrvává taková pověra, že vhodnějším a lepším pro výchovu dětí zejména útlého věku je zásadně matka. Zákon a mezinárodní úmluvy však říkají něco jiného. Říkají: Oba rodiče mají stejná rodičovská práva, jsou si rovni. Není možné jednoho z nich, dokonce jen na základě pohlaví, preferovat."
předseda Ústavního soudu JUDr. Pavel Rychetský


Pokud se nezúčastníte, můžete pomoci šířením informačních letáků a petice a shromažďováním podpisů pod ni. V neposlední řadě můžete Karlovarský den pro střídavou péči podpořit i finančně sponzorským darem na účet sdružení Spravedlnost dětem, č. ú. 386269001/2400 u Raiffeisenbank. Vítána bude i každá drobná částka, pravidelně poukazovaná Vaší mzdovou účtárnou nebo z Vašeho účtu na základě Vašeho pokynu či trvalého příkazu. Pokyn mzdové účtárně naleznete zde: Koruna denně pro spravedlnost. Staňte se sponzorem sdružení Spravedlnost dětem a jako dárek obdržíte DVD s filmem "Střídavka".
Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Karlovarský den pro střídavou péči, 16. 6. 2010
(video streaming 422 kb/s, .wmv; 20 min.)Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči
Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči
Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči
Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči
Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči Karlovarský den pro střídavou péči


Petici na podporu střídavé péče podepsalo v Karlových Varech 270 občanek a občanů, z toho 188 žen!


Sdružení představilo výhody 'střídavky', Karlovarský deník 17. 6. 2010

Den pro střídavou péči se včera odehrál v Karlových Varech

Zpravodajství Českého rozhlasu Plzeň

17.06.2010 Výhradní péče matky nebo otce byla donedávna jedinou možností úpravy poměrů nezletilých dětí po rozvodu. Novela zákona o rodině z roku 1998 přinesla jako další alternativu tak zvanou střídavou respektive společnou péči. A právě propagaci a osvětě střídavé péče byla věnována akce, která se včera konala v Karlových Varech. Vypravila se na ni Růžena Valková a jak ji prozradil zmocněnec sdružení "Spravedlnost dětem" Luboš Patera, jejím cílem je předat lidem co nejvíce informací…DOWNLOAD (STÁHNOUT) | STREAM


Daniela Kovářová, ministryně spravedlnosti
Michael Kocáb, zmocněnecr vlády ČR pro lidská práva
Petr Šimerka, ministr práce a sociálních věcí
Tomáš Lichovník, prezident Soudcovské unie

OTEVŘENÝ DOPIS

23. června 2010

Vážená paní, vážení pánové,

ve středu 16. června 2010 během Karlovarského dne pro střídavou péči (http://www.iustin.cz/art.asp?art=376) podepsalo Petici ze dne 17. 5. 2007 na podporu střídavé péče (http://www.iustin.cz/files/pet_str.pdf) dalších 270 občanek a občanů, z toho 181 žen.

Občané a občanky Vám opět svými podpisy vzkazují, že si přejí, abyste za jejich daně ve své pracovní činnosti upřednostňovali zachovávání přirozených rodinných vztahů mezi dětmi a oběma jejich rodiči i po rozvodu, před podporou jejich rozkladu.

Vezměte to laskavě na vědomí!

S pozdravem za účastníky Karlovarského dne pro střídavou péči

Luboš Patera
zmocněnec sdružení Spravedlnost dětem

příloha: kopie petičních archů


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.