Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči

Spravedlnost dětem

Spravedlnost dětem - sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů
a sdružení Změna pro Mariánské Lázně

si Vás dovolují pozvat na

Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči

Další propagační akce na podporu střídavé péče o děti po rozvodu a rozchodu rodičů se bude konat ve středu 15. září 2010 v Mariánských Lázních na Hlavní třídě naproti Hotelu Bohemia.

Střídavá péče dětem zachovává oba rodiče a oběma rodičům umožňuje své děti skutečně vychovávat, nejen se s nimi navštěvovat; vyrovnává společensky nežádoucí absenci otců v porozvodové výchově a podporuje rovnost mužů a žen. Střídavá péče vede rodiče k větší zodpovědnosti za vývoj dětí, vyrovnává mocenské postavení rodičů v porozvodové výchově a tím předchází konfliktům. Střídavá péče přináší dětem lásku více lidí! V zahraničí jde o osvědčenou formu porozvodové výchovy.

Navštivte informační stánek, který bude v provozu od 13 do 17 hodin. Můžete získat důležité informace i pro řešení vašich rodinných vztahů a podepsat petici na podporu střídavé péče. Každý podpis je důležitý: Petici během předchozích dnů pro střídavou péči podepsalo 2 646 občanů, z toho 1 536 žen! Na základě takto projevené vůle občanek a občanů již i Ministerstvo práce a sociálních věcí deklaruje úsilí o podporu využívání institutu společné a střídavé výchovy dětí.

Součástí programu bude i autogramiáda spisovatelky Věry Noskové, která vydala nové knihy Chraňme muže a Přece by nám nelhali. Také občerstvení je zajištěno.

Od 18.00 hodin program pokračuje veřejnou projekcí filmového dokumentu „Střídavka“ spolu s besedou s občany. Účinkují Barbora Srncová, Petr Rajchert, Dergamovi, Milfaitovi, Havelkovi, Kroupovi, Bíbovi, Komárkovi, Silvano Pedretti. Režie Luboš Patera. Koná se v Restauraci Český dvůr, Hlavní třída 706/36C, Pasáž Omega, Mariánské lázně .

Místo informačního stánku na mapě:

Střídavka je moderní!

"Nikdy není dost lidí, kteří vás mají rádi"
herečka Barbora Srncová ve filmu "Střídavka"

"Ve střídavé výchově já vidím budoucnost." ... "Je třeba masivně podporovat střídavou výchovu oběma rodiči."
bývalý prezident Soudcovské unie JUDr. Jaromír Jirsa

"V soudní judikatuře přetrvává taková pověra, že vhodnějším a lepším pro výchovu dětí zejména útlého věku je zásadně matka. Zákon a mezinárodní úmluvy však říkají něco jiného. Říkají: Oba rodiče mají stejná rodičovská práva, jsou si rovni. Není možné jednoho z nich, dokonce jen na základě pohlaví, preferovat."
předseda Ústavního soudu JUDr. Pavel Rychetský


Pokud se nezúčastníte, můžete pomoci šířením informačních letáků a petice a shromažďováním podpisů pod ni. V neposlední řadě můžete Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči podpořit i finančně sponzorským darem na účet sdružení Spravedlnost dětem, č. ú. 386269001/2400 u Raiffeisenbank. Vítána bude i každá drobná částka, pravidelně poukazovaná Vaší mzdovou účtárnou nebo z Vašeho účtu na základě Vašeho pokynu či trvalého příkazu. Pokyn mzdové účtárně naleznete zde: Koruna denně pro spravedlnost. Staňte se sponzorem sdružení Spravedlnost dětem a jako dárek obdržíte DVD s filmem "Střídavka".


Pozvánka Rádia Blaník


Audiosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači


Navzdory setrvalému dešti vládla i v Mariánských Lázních příjemná atmosféra a petici na podporu střídavé péče podepsalo 34 občanů, z toho 21 žen!


Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči
Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči
Mariánsko Lázeňský den pro střídavou péči


Videozáznamy webové kamery


Watch live video from JusticeTV on Justin.tv


Watch live video from JusticeTV on Justin.tv

Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v libovolném přehrávači na jeho obrazovce nebo v levém dolním rohu

Pro přehrávání videa potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný Flash Player. Stáhnout si jej můžete zde.Střídavka

Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.