Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Klub Střídáček

Střídáček je neformální klub rodičů a dětí se střídavou péčí. Jeho smyslem je vzájemná výměna zkušeností se střídavou výchovou i mnohdy potřebná morální podpora těch rodičů, jejichž střídavou péči o děti okolí nechápe či odmítá. Také děti mohou najít kamarády se stejnou zkušeností, rodiče si mohou vzájemně vypomoci i s hlídáním… Klub Střídáček chce prostě ukázat, že střídavá péče dětí je naprosto přirozená varianta výchovy, kterou není nutné zavrhovat a démonizovat…

A pokud řešíte výchovu svého dítěte po rozchodu či rozvodu a přemýšlíte, zda by střídavá péče byla vhodná, potom je Klub Střídáček otevřen i vám - přijďte vše v klidu prokonzultovat s těmi rodiči, kteří vám budou rozumět…

Klub Střídáček využívá prostory Poradny pro střídavou péči v Resslově ulici 1, Praha 2 (metro B - Karlovo náměstí), ale neomezuje se jen na nějaké vysedávání zde… Vše záleží na rodičích a jejich dětech… A toto neformální společenství můžete vytvořit i v místě vašeho bydliště. I ve vašem okolí jsou jistě rodiče a děti, kteří by jej uvítali…


Střídáček Praha - kontaktní osoba Jana Pužmanová, e-mail: PuzmanovaJana@seznam.cz

Střídáček Plzeň - kontaktní osoba Renáta Kukaňová, e-mail: kukyska@centrum.cz


Program klubu Střídáček pro veřejnost:


I tohle umí tátové…

Cyklus setkání se zajímavými lidmi, o nichž leccos neví ani vlastní děti

Čtvrtek 15. prosince 2011, 18.00 hodin

Setkání s Tomášem Lukáčem, mistrem světa a Evropy v kulturistice.


V úterý 29. listopadu 2011 Dan Krameš, filmový režisér, představil svůj unikátní dokument Argippo znovuzrozený o objevu a novém nastudování ztracené Vivaldiho opery. Prostřednictvím tohoto filmu dostávají diváci mimořádnou příležitost seznámit se také se zámeckým barokním divadlem v Českém Krumlově…


V pondělí 7. listopadu 2011 Mgr. Zbyněk Šimůnek, novinář a fotograf, představil svůj rozhlasový dokument z historie českého letectví a své rodiny Kašpar? Čihák? Šimůnek!


Mgr. Zbyněk Šimůnek, novinář a fotograf, představil svůj rozhlasový dokument z historie českého letectví a své rodiny Kašpar? Čihák? Šimůnek! Mgr. Zbyněk Šimůnek, novinář a fotograf, představil svůj rozhlasový dokument z historie českého letectví a své rodiny Kašpar? Čihák? Šimůnek! Mgr. Zbyněk Šimůnek, novinář a fotograf, představil svůj rozhlasový dokument z historie českého letectví a své rodiny Kašpar? Čihák? Šimůnek! Mgr. Zbyněk Šimůnek, novinář a fotograf, představil svůj rozhlasový dokument z historie českého letectví a své rodiny Kašpar? Čihák? Šimůnek!


Aviatik František Šimůnek (text)

Kašpar? Čihák? Šimůnek! - zvukový záznam radiodokumentuŽivě ze Střídačku - veřejné debaty na živá témata živě vysílaná na internetu

Středa 23. listopadu 2011, 18.00 hodin

Téma: Mámy k zavržení?

Hosté: Martina Lacinová a Petra Machynková
Moderují: Lucie Asenová a Luboš Patera

Syndrom zavrženého rodiče prý neexistuje, tvrdí jeho popírači a mnohdy na tom staví svou odbornou existenci. Prý si za to mohou tátové sami, že je "moudré" děti s "vlastním" názorem nechtějí ani vidět. A také jde prý o špatný překlad původního termínu Parental Alienation Syndrome = PAS… Co když jsou ale dětmi zavrhovány mámy? Jakou podobu má takové zlo a jakou bezmoc rodič zažívá, stane-li se spolu se svým dítětem obětí rozvodového soukolí a nezodpovědnosti státních struktur? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají a chcete i vyjádřit svůj názor, zúčastněte se debaty osobně - návštěvou Klubu Střídáček, Resslova 1, Praha 2, 3. poschodí. Kapacita návštěvníků je však omezena, přijďte tedy včas. Klub Střídáček je pro vás otevřen od 17 hodin.

Živé vysílání Rádia Střídáček si budete moci naladit na odkazu, který na této stránce bude zveřejněn hodinu před vysíláním, tedy v 17 hodin (v níže uvedené adrese bude místo písmen "xyz" trojmístné číslo). Pokud odkaz na této stránce nebude moci být z technických důvodů umístěn, naleznete jej na dále uvedených diskusních fórech. Veřejná debata začne v 18 hodin. Debaty se v jejím průběhu můžete zúčastnit i vy komentáři či dotazy na diskusním fóru sdružení Spravedlnost dětem i na diskusních fórech serveru pro ženy a dívky Babinet.cz, mediálního partnera Klubu Střídáček.

Rádio Střídáček

Rádio Střídáček

http://www.radioo.cz/my?id=xyzLiterární večer - setkání se spisovatelkou Věrou Noskovou

Úterý 18. října 2011, 18.00 hodin

Spisovatelka Věra NoskováVěra Nosková je novinářka a spisovatelka, ale i zakladatelka Českého klubu skeptiků Sysifos. Je také autorkou, která se ve svých knihách nevyhýbá ani porozvodovým vztahům a čerpá náměty ze skutečných lidských osudů. Za román Bereme, co je byla nominována na cenu Magnesia Litera, za román Obsazeno na Cenu Josefa Škvoreckého a za knížku povídek Ať si holky popláčou na Cenu Boženy Němcové.

S Věrou Noskovou, s literárními i živými hrdiny jejích knížek se můžete setkat i vy osobně - návštěvou Klubu Střídáček, Resslova 1, Praha 2, 3. poschodí (výtah nejede). Kapacita návštěvníků je však omezena, přijďte tedy včas. Klub Střídáček je pro vás otevřen od 17 hodin.
Zvukové záznamy veřejných debat a vysílání Rádia Střídáček:

Téma: Mámy k zavržení?
Host: Martina Lacinová
Zvukový záznam debaty z 24. listopadu 2011

Rádio Střídáček 23. 11. 2011Syndrom zavrženého rodiče prý neexistuje, tvrdí jeho popírači a mnohdy na tom staví svou odbornou existenci. Prý si za to mohou tátové sami, že je "moudré" děti s "vlastním" názorem nechtějí ani vidět. A také jde prý o špatný překlad původního termínu Parental Alienation Syndrome = PAS… Co když jsou ale dětmi zavrhovány mámy? Jakou podobu má takové zlo a jakou bezmoc rodič zažívá, stane-li se spolu se svým dítětem obětí rozvodového soukolí a nezodpovědnosti státních struktur?
Téma: Mám děti ve střídavé péči a jako krkavčí matka se necítím
Hosté: Jana Pužmanová a Květa Dvořáčková
Zvukový záznam debaty z 29. září 2011


Pokud byste se chtěli podílet na zpracování diplomové práce o střídavé výchově, o které hovořila Jana Pužmanová, můžete vyplnit anonymní dotazník na tomto odkazu: http://stridava-vychova-jako-první.vyplnto.cz/. Pomůžete tak dobré věci.


Téma: Rodinné právo v rekodifikovaném občanském zákoníku
Hosté: JUDr. Klára Samková a Ing. Jaroslav Růžek
Zvukový záznam debaty z 16. srpna 2011Téma: Co trápí matky a otce při rozvodu a po něm?
Hosté: Blanka Balšánková a Miloš Závora
Zvukový záznam debaty z 11. července 2011

Audiosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači


Střídavá péče? Jde přece hlavně o děti

Jana Pužmanová v rozhovoru o střídavé péči i Klubu Střídáček…


Naši střídáčci

Alena Bednářová

Střídavá péče - pojem v poslední době hojně zmiňovaný a skloňovaný ve všech pádech. Stává se fenoménem dnešní doby a stále častějším rozsudkem soudních sporů o porozvodovou péči o děti. Někteří ji chválí, jiní přísně odsuzují…většina populace netuší, co si pod pojmem "střídavá péče" má vlastně představit, což je jistě dáno dlouhodobě zakořeněným názorem, že dítě patří matce. Desítky let bývaly děti automaticky svěřovány do mateřské péče - bez ohledu na přání otců i samotných dětí. Naštěstí se náš soudní systém přece jen v posledních letech posunul o kousek dopředu a upouští od zažitých, mnohdy nefunkčích systémů. Rozhodnutím o svěření dítěte do péče pouze jednomu z rodičů totiž zásadně ovlivní život dítěte na dlouhé a důležité období - dětství, dospívání, pubertu. Právě v této době se formuje povaha budoucího človíčka, jeho postoje a názory, jeho postavení ve společnosti. Je proto více než důležité, aby oba rodiče svým dílem přispěli k výchově a vedení dítěte správným směrem - ke šťastnému životu bohatému nejen na mateřskou lásku, ale taky na tu otcovskou. Oba rodiče mají právo být se svým dítětem, vychovávat ho, zažívat s ním hezké chvíle a pomáhat mu řešit jeho problémy. Táta stejně jako máma touží dostat možnost ukázat dítěti svoji lásku, starostlivost a péči, dát mu jistotu, že se na něj může kdykoli obrátit pro pomoc. A děti? Ty by zase měly mít právo na oba rodiče, na možnost poznat mužský i ženský vzor chování a dostat mateřskou i otcovskou lásku. Proto se rozumní rodiče čím dál častěji shodují na střídavé péči - oba tím využijí možnost trávit se svými dětmi stejný čas a nabídnout jim to nejlepší. Oba zůstávají aktivními rodiči, i když jejich partnerství už skončilo. Podílejí se stejným dílem na výchově, lásce, starostech o dítě i financování všech jeho potřeb.

Často zmiňovaným "proti", na které poukazují odpůrci střídavé péče, je mylné zdání, že dítě nemá domov. Opak je však pravdou - dítě má domovy dva. Většinou si je nějak pojmenuje, např, "u mamky" a "u taťky" a velmi rychle si zvykne na mírné rozdíly v obou rodinných soužitích. Dětem nevadí, že třeba po týdnu mění bydliště. Sbalí si jen učení, ostatní věci nepřeváží, protože všechno mají dvakrát - oblečení, hračky ,vybavení pokojíku, což s radostí vítají. Neodjíždí totiž z domova na návštěvu k tomu pánovi ,co se jmenuje táta a vezme je odpoledne do cukrárny, ale přesunují se z domova domů. Ten pravý DOMOV je tam, kde děti cítí lásku a zájem, kde nejsou jen návštěvou na jedno nedělní odpoledne, ale právoplatným členem rodiny. A dítko ve střídavé péči má takové milující přístavy rovnou dva. Pokud si rodiče najdou nové partnery, mnohdy se život dítěte rozroste ještě o nevlastní sourozence - a o zábavu, radost a velkou rodinu je postaráno!

Z dětí, které vyrůstaly ve střídavé péči, většinou vyrostou slušní, milující a samostatní lidé vážící si svých rodičů za to, že se dokázali domluvit a ušetřili je všemožných soudních tahanic o svěření do péče. Cení si stejným dílem mámy i táty za to, že jim věnovali svůj čas, péči i starost a nebrali své děti jen jako položku s názvem "alimenty" na výplatní pásce.

Já sama mám doma kolem stolu čtyři takové "střídáčky". Když se dvě moje a dvě přítelovy děti každou sudou neděli večer vrátí po týdnu k nám domů a sesednou se spokojeně k míse koláčů, jsem si jistá, že jsme pro ně s přítelem udělali to nejlepší - umožnili jsme jim být součástí života obou svých rodičů. Nedám na střídavou péči dopustit, nedělím děti na moje a tvoje…a správnost tohoto rozhodnutí se mi už mockrát potvrdila. Když mi večer některé z dětí dává pusu na dobrou noc a zašeptá : " Táta mi minulý týden pomáhal s úkoly a tys mi upekla ten nejlepší koláč na světě…já jsem tak rád, že vás oba mám!"…tak se mi zamlží oči dojetím a jsem moc ráda, že jsme pro naše děti udělali to nejlepší, co bylo v našich silách. To nejlepší, co právní systém v tomto státě dětem i rodičům umožní.


Jaro je tady!
5. 4. 2014

Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování...

Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014
Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014
Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014
Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014 Jarní pečení buřtů a také trochu bagrování..., 5. 4. 2014


Blahopřejeme!
10. 7. 2012

Blahopřejeme Petře a Milošovi k narození synka Toníčka.


Hurá na prázdniny!
30. 6. 2012

Prázdniny si tentokrát Střídáčci natrénovali u Miloše v bazénu, na trampolíně i ve skákacím hradu. Malí i velcí ochutnali také spoustu dobrot z letního ovoce i pečené buřty a popřáli Petře s Milošem, ať se jim narodí zdravé a pěkné miminko.

Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012
Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012
Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012
Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012 Trénink na prázdniny, 30. 6. 2012


Blahopřejeme!
25. 6. 2012

K úspěšné obhajobě diplomové práce blahopřejeme i Milošovi!


Blahopřejeme!
16. 6. 2012

Jana úspěšně obhájila diplomovou práci a ukončila své studium. Paní magistře blahopřejeme!

Také třešní, zábavy i buřtů a grilovaných pochoutek se urodilo dost...


Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012
Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012 Třešňobraní, 16. 6. 2012
Třešňobraní, 16. 6. 2012


Mikuláš
10. 12. 2011

Mikuláš s čertem a andělem navštívil i Střídáčky a pro Hamíska donesl i dort k narozeninám.


Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011
Mikuláš, 10. 12. 2011 Mikuláš, 10. 12. 2011


Rozloučení s létem
17. 9. 2011

S letošním létem se malí i velcí Střídáčci rozloučili návštěvou nového dětského maxihřiště v Praze - Braníku. Počasí se opravdu vydařilo, sluníčko pálilo více, jak o prázdninách. Děti si všechny venkovní atrakce užily dosytosti, prohlédly si i herny pod střechou, aby věděly, kam mají rodiče vzít zase jindy, až nebude tak hezky. Rodiče i Danova babička si opět přátelsky popovídali. Zájemci o vlastní návštěvu naleznou podrobnosti na adrese www.krouzkynavltave.cz.


Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011
Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011
Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011
Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011 Rozloučení s létem, 17. 9. 2011


Mějte se rádi
15. 7. 2011

Lucii a Šimonovi přejeme k nadcházející svatbě hodně štěstí

Lucii a Šimonovi přejeme k nadcházející svatbě hodně štěstí.

A jejich synkovi Jonášovi - Tomu, který přichází rychle, narozenému 5. srpna, přejeme, ať se mu daří.


Na návštěvě u indiána Warapy
25. 6. 2011

Tentokrát se klub Střídáček vydal na návštěvu k pravému českému indiánu Warapovi. Nejdříve bylo samozřejmě nutné pečlivě prozkoumat jeho indiánské území, zařádit si na písku i prolézačkách a potom již čekala ta správná indiánská dobrodružství, která se tak příjemně poslouchala na bizoních kůžích… Petr se během chvíle změnil na Warapu a velice poutavě líčil podrobnosti indiánského života, předvedl luky, šípy a další své výtvory indiánských předmětů. Každý mohl navštívit jeho dokonale zařízený wigwam i rozestavěný srub. Bavili i poučili se prostě všichni, jak Ribanna, tak i Červená Karkulka…

(lp)


U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011
U indiána Warapy, 25. 6. 2011 U indiána Warapy, 25. 6. 2011


Mezinárodní den dětí
11. 6. 2011

Den dětí klubu Střídáček byl skutečně mezinárodní - nejen tradičně česko-slovenský, ale také i libanonský. Děti si zasportovaly, pohrály na písku i zařádily. Zejména trampolína, kterou obětavě dovezli a sestrojili Miloš s Petrou a Matyášem, byla v neustálém obležení. Nemenší atrakcí bylo pečení buřtů a grilování a na závěr trochu čerstvých třešní a jahod a vynikající Janin medovník.

(lp)


Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011
Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011
Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011
Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011
Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011 Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011
Mezinárodní den dětí, 11. 6. 2011


Kočárková sekce na Žofíně

Poslední - čarodějnický - dubnový den se na pražském Žofíně sešla kočárková sekce klubu Střídáček. Zatím ještě nikoliv na plese, ale na dětském hřišti. Rodiče se blíže poznali, děti našly nové kamarády, pěkně si zařádily a utahaly i dospělé. Nejmenší si přitom procvičily první samostané kroky… Vzácnou návštěvou byla také francouzská babička Bertrandovy Veroniky. Jana všechny pohostila vybranými lahůdkami; dobrá nálada dětí i rodičů prostě rozehnala i bouřkové mraky, které chvíli hrozily.

(lp)


Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011
Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011
Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011 Kočárková sekce na Žofíně, 30. 4. 2011


Střídáček v Parlamentu

Ve středu 6. dubna 2011 doporučil ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, aby sněmovna schálila novelu zákona o rodině, jíž předložil poslanec Pavel Staněk, a která posiluje využívání střídavé péče. Jednání výborů Poslanecké sněmovny je veřejné a poslanci mohou přítomným občanům umožnit i vyjádření. Jana se chtěla zasedání ústavně právního výboru zúčastnit a byla připravena odpovídat na případné dotazy na svou bohatou zkušenost se střídavou výchovou svých dvou synů Petra (15 let) a Martina (12 let). Jenže… Kdo pohlídá Janinu dvouletou Lucinku? Její přítomnost by sice jednání poslanců jistě oživila, možná ale až příliš :-). A tak vypomohli Monika a Ondřej, kterým kromě Ondřejovy Sofinky (5 let) ve střídavé péči dělá radost i jejich dvouletá Anička. Obě děvčata vzali na procházku, dětské hřiště i do herny a Lucinka mohla maminku chvíli postrádat. Veřejnosti poslanecký výbor sice slovo neudělil, přesto její přítomnost jistě správnému rozhodnutí napomohla…

(lp)


Střídáček v Parlamentu, 6. 4. 2011 Střídáček v Parlamentu, 6. 4. 2011

Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.