Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Manuál sociální pracovnice

Pod názvem Význam funkce kolizního opatrovníka v soudním řízení o úpravě výchovy a výživy a o úpravě styku rodiče s dítětem - doporučení pro začínající sociální pracovníky zpracoval Kraj Vysočina poměrně kvalitní manuál pro výkon sociálně-právní ochrany dětí. Stojí za to si jej podrobně prostudovat a při každé příležitosti porovnat s praxí a vyžadovat, aby výkon "opatrovnice" odpovídal uváděným doporučeným postupům. Pokud ne, je na místě kvalifikovaná stížnost příslušnému krajskému úřadu nebo ombudsmanovi.

Úlety zpracovatelky manuálu v podobě doporučení u střídavé výchovy navrhovat svěření dětí matkám v sudých měsících kvůli "pro ženy významnějšímu období Vánoc" a naopak vyšším výdajům otců v září u dětí školního věku (str. 7), nebo dporučení "nejčastěji podávat návrh na svěření dětí do péče matky" (str. 14), které jsou otevřeným projevem diskriminace jedné skupiny lidí na základě pohlaví ze strany státního orgánu(!), budiž laskavými čtenáři brány s rezervou, případně se proti nim mohou aktivní občané ohradit u ombudsmana nebo u Ministerstva práce a sociálních věcí, které ovšem v duchu takto diskriminačně pojaté sociální práce samo vyniká.

Uvedený manuál je v praxi vhodné doplnit i názory ombusmana.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.