Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Děti se odmítly setkat s otcem. Soud je poslal za mříže

Echo24.cz, 12. 7. 2015

http://echo24.cz/a/iqpcg/deti-se-odmitly-setkat-s-otcem-soud-je-poslal-za-mrize

Odmítly jít se svým otcem na oběd, a tak skončily za mřížemi. Americká soudkyně poslala tři děti do nápravného zařízení za to, že neposlechly příkaz soudu, aby se sešly se svým rodičem. Po dvou týdnech své rozhodnutí změnila a poslala všechny tři na dětský tábor. Mezitím však soudkyně ještě stihla označit děti za osoby s vymytým mozkem, které jí připomínají lidi z okolí sériového vraha Charlieho Mansona. O případu informovala americká média.

Děti ve věku 9, 10 a 14 let měly od soudu nařízeno sejít se se svým otcem a udržovat s ním „zdravý vztah“. Nejstarší Liam to však odmítl s tím, že viděl, jak otec jejich matku bije. Ani jeho dva mladší sourozenci, devítiletá Natalie a desetiletý Roe, nechtěli nařízení soudu uposlechnout.

Jejich počínání tak rozčílilo soudkyni Lisu Gorcycovou, že vzdorovité chování dětí označila za „pohrdání soudním rozhodnutím“.

„Ty, mladý muži, to nemáš správně uspořádané. Myslím, že tvůj otec je skvělý muž, který usiluje o to mít s tebou dobrý vztah. Opovrhuješ soudem a budeš žít v dětském záchytném zařízení,“ řekla soudkyně nejstaršímu chlapci. Ten byl sice ochoten omluvit se v případě, že špatně pochopil soudní nařízení, rozhodně však ne za to, že nekomunikuje se svým otcem, kterého označil za násilníka.

„Podobáte se kultu Charlieho Mansona“

„Nařídila jsem ti mluvit s tvým otcem, ty sis vybral, že s ním mluvit nebudeš. Pohrdl jsi přímým soudním nařízením a shledávám tě vinným z opovrhováním soudem,“ řekla Gorcycová nejstaršímu chlapci.

Soudkyně šla ještě dál, když případ dětí, které mají podle ní vymytý mozek, přirovnala ke kultu sériového vraha Charlie Mansona. „Vaše děti by si měly něco zjistit o Charlie Mansonovi a jeho kultu,“ řekla žena matce dětí s tím, že s takovým chováním se v soudní síni ještě nikdy nesetkala.

Soudkyně zakázala matce se se svými dětmi vídat. V nápravném zařízení je mohli navštěvovat pouze advokáti jejich otce nebo otec sám. „Dokud on sám neusoudí, že už jeho děti dostaly dostatečnou lekci,“ uvedla Gorcycová.

Své rozhodnutí však po dvou týdnech změnila s tím, že děti odeslala na letní tábor. Kam však sourozenci zamíří po návratu, americká média neuvedla. Případ, který v posledních dnech plní stránky amerických novin, vyvolal mezi veřejností bouři nevole. V jeho reakci vznikly petice jak na propuštění dětí, tak i propuštění soudkyně z úřadu.


A jak jinak osvědčeným způsobem řešit syndrom zavrženého rodiče jako důsledek výchovné patologie, američtí ani čeští diskutéři a rozumbradové neuvádějí...


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.