Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Věc: nezletilý Petr Tajčman - modelový případ státem řízené destrukce rodinných vztahů

Spravedlnost dětem

Již před dvěma lety byl tehdy čtyřletému Petru Tajčmanovi soudem zakázán styk s vlastním tátou. Soud tak posvětil dlouhodobou svévoli jeho matky, která jakýkoliv kontakt syna s otcem systematicky znemožňuje a nezl. Petra přechovává na neznámém místě.

Zákaz styku Petra s otcem byl odůvodněn i tak absurdním způsobem, že otec své dítě hledal také prostřednictvím inzerátů v denním tisku, když mu žádný státní orgán nepomohl. Petrův otec se marně domáhá soudní ochrany svých a synových práv; neuspěl ani u Ústavního soudu.

Sdružení spravedlnost dětem proto peticí žádá, aby Rada vlády ČR pro lidská práva v této věci podala stížnost proti českému státu Výboru pro lidská práva OSN v Ženevě. Žádá dále, aby příslušní ministři spolu s policejním prezidentem zjistili, kde se nezletilý Petr Tajčman fakticky nachází, v jakých bytových a zdravotních poměrech žije, a o svých zjištěních informovali jeho otce.

O věci sdružení Spravedlnost dětem informuje také velvyslanectví Belgického království, budoucí předsedající země Evropské Unie, i velvyslanectví Spojených států amerických.

V ČR se v podstatě každý člověk setkává s rozvodem svých rodičů nebo svým vlastním. Pomozte Petrovi a jeho tátovi; zítra může být stejná zvůle páchána také na vás a vašich dětech!

Tisková konference v této věci se koná ve středu 30. května 2001 v 10.00 hodin v Klubu neziskového sektoru, Jelení 15, Praha 1 (tramvaj č. 22, 23 - zastávka Brusnice, směr Pražský hrad) za účasti Johna Boka, člena sekce proti mučení Rady vlády ČR pro lidská práva.

Bližší informace naleznete ve Zprávě o diskriminaci a porušování lidských práv č. 4.


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.