Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Zanechte poselství svému dítěti

Ringo Harms
Jana Zelivskeho 10/1722
130 00 Praha 3
Tel. +420 2 697 2968
Mob. +420 608 364 366
E-mail:
ringo_harms@yahoo.com

Praha, 2.10.2001


Milý/Milá …….....................………..,

Na úvod bych rád zdůraznil, že tento dopis posílám jako soukromá osoba. Nic v tomto dopise není nijak spojeno s mou prací.

Jak víte, jsem v posledních dvou letech zaneprázdněn poměrně "ošklivým" rozvodem, jehož hlavním bodem je skutečnost, že má bývalá manželka, Renáta Harmsová – Mlejnková, mi právě uplynulé dva roky znemožňuje jakýkoliv styk s naší dcerou Shelley. Navíc české soudy zatím nijak nezajistily výkon mých rodičovských práv, zejména svou pomalostí, byrokracií a všeobecným přesvědčením, že muži nemohou být dobrými rodiči. Tato situace je mimochodem podobná na celém světě, obzvláště co se týče diskriminace mužů.

Jak jde čas, má bývalá manželka stále více popouzí Shelley proti mně tím, že jí vykládá, že jsem špatný člověk a že ji (Shelley) chci odvést od její matky. Tuto informaci mi poskytla psycholožka, jejíž ordinaci má bývalá žena se Shelley navštěvuje každý měsíc, aby měla alibi. Pro takovéto chování existuje pojem: Syndrom zavrženého rodiče (z angličtiny: Parental Alientation Syndrom = PAS). O tomto syndromu se v angličtině můžete dozvědět více na internetu na stránkách
http://www.mall4us.com/pas.htm nebo http://www.rgardner.com/refs/ nebo v češtině http://www.iustin.cz .

Postupem času jsem dospěl ke dvěma rozhodnutím:
1. Budu dále bojovat za Shellyino i mé právo vzájemně se stýkat a Shellyino právo být vychovávána beze lží.
2. Jak jsem pochopil z diskusí s jinými otci v podobné situaci, je zde velmi reálná šance, že – dokud Shelley nedosáhne věku, kdy bude sama moci o všem přemýšlet – ji zatím neuvidím.

Teď k důvodu, proč Vám posílám tento dopis. Má bývalá žena říká – a pravděpodobně i nadále bude říkat – Shelley všechny možné lži o mé osobě, tak jako je říkala a říká soudům, policii, odborům péče o děti a stovkám dalších lidí. Své největší naděje nyní vkládám do Shellyina rozumu v budoucnosti. Mám tím na mysli, že až bude ve věku, kdy už si sama bude moci udělat svůj názor na věci kolem sebe a rozhodovat o svém vlasntím životě, rád bych jí ukázal svoji stránku tohoto příběhu. Jak asi rozumíte, když to uslyší jen od jedné osoby, byť to bude její skutečný otec, ten příběh bude jen těžko přesvědčivý proti spoustě let plných lží její matky. To je důvod, proč Vás teď žádám o pomoc. Podobným dopisem požádám také spoustu dalších lidí.

Co bych od Vás chtěl, je dopis, v němž byste napsali něco o mě anebo o tom, co si myslíte, že Shelley pro mě znamená. Pokud jste mě znali ještě v dobách, kdy jsem byl se Shelley, napište, jak jsem se k ní choval. Uvítám každý zážitek, který by měl něco společného se Shelley a se mnou, dokonce i s mou bývalou ženou. Pokud si nejste jistí, co byste chtěli napsat, ale něco napsat chcete, stačí vyjádření Vaší podpory, abych se opět mohl setkat se svou dcerou. Můžete třeba i připojit fotky. Až budete dopis psát, berte v úvahu předpoklad, že Shelley bude Váš dopis číst, až jí bude tak 12 až 14 let. Také by bylo dobré do dopisu napsat, v jakém jste ke mně poměru (příbuzní, klienti, kolegové, přátelé atd.)

Pokud jste se rozhodli, že takový dopis napíšete, mám ještě pár dalších poznámek:

a) prosím, podepište dopis u notáře, aby bylo jisté, že jste dopis psali VY a že jste jej psali v době, kdy mi bylo znemožněno vidět se se Shelley. Kdybyste dopis nepodepsali před notářem, má bývalá žena by Shelley řekla, že jsem si všechny tyhle dopisy napsal sám.
b) Adresujte dopis přímo Shelley (např. Milá Shelley apod.)
c) Dejte mi, prosím, vědět, jestli mohu Váš dopis umístit na Shellyinu webovou stránku (
www.shelley.cz nebo http://move.to/shelley , resp. možná v budoucnu www.shelley.nl)
d) Také mi, prosím, dejte vědět, zda mohu kopii Vašeho dopisu poslat do rozvodového spisu k soudu.
e) Jestli chcete, napište do dopisu svou adresu nebo emailovou adresu, kam Vám Shelley může v budoucnosti napsat.
f) Pokud si přejete, aby Váš dopis četla jen Shelley, zalepte jí ho do obálky a tu vložte do další obálky, kterou můžete poslat na adresu uvedenou v bodě g).
g) Aby Shelley dostala všechny dopisy ve správný čas, vybral jsem si pro ně jednoho "správce". Tím správcem je paní Jana Králová. Proto, prosím, pošlete svůj dopis pro Shelley, nejlépe doporučeně, na její adresu:

Jana Králová
Varšavská 215
530 09 Pardubice
Česká republika

Nakonec bych Vám rád (také jménem své dcerky Shelley) poděkoval za Vaši veškerou podporu, porozumění a soucítění v minulosti i do budoucnosti. Jak stojí na prezidentské standartě České republiky: Pravda vítězí! Doufejme, že to jednou bude pravda.

Zdraví Vás
Ringo a Shelley

Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.